سئو و بهینه سازی سایت

سئو و بهینه سازی سایت شرط لازم و نه کافی !! برای موفقیت سایت هست

دوست دارید بدونید سئو و بهینه سازی سایتتون چه مشکلاتی داره ؟

سایت شما رو بصوت تخصصی آنالیز می کنیم

شاید فکر کنید سئو یک علم خیلی پیشرفته هست و تعداد کمی اون رو بلدن . یا شایدم رازهایی داره که شما از درک اونها عاجز هستید . این عدم داشتن اطلاعات کافی بعضاً ضررهای هنگفتی رو برای کارفرما به دنبال داره .

ما در جلسات مشاوره بهتون میگیم که سئو و بهینه سازی سایت دقیقاً چه کارهایی رو شامل میشه و هر کدوم چه مزایایی برای شما داره . اونوقت این شما هستید که تصمیم میگیرید برای سئو و بهینه سازی چه مقدار و در چه آیتم هایی هزینه کنید.

اولین قدم برای شروع پروزه سئو آنالیز سایت هست که در اون سئو سایت شما رو بررسی و مشکلاتش رو در قالب یک گزارش کامل بهتون ارائه می کنیم .

کمربند ها رو محکم ببندید

مسیر طولانی و سختی رو در پیش دارید

سئو و بهینه سازی سایت و به دنبال اون قرار گرفتن در صدر نتایج جستجو کار ساده ای نیست و نیاز هست زحمت زیادی در این راه کشیده بشه و البته در این راه باید هزینه هایی هم انجام بشه .

اگر به دنبال این هستید که یک شبه ره صد ساله رو طی کنید باید بگم سخت در اشتباه هستید . پس کمربندهاتون رو محکم ببندید و خودتون رو برای مقابله با هر پیشامدی آماده کنید .

مجموعه خدماتی که به عنوان سئو و بهینه سازی سایت ارائه میشه دو هدف رو دنبال میکنه . یکی بهینه سازی داخلی سایت و اون یکی بهینه سازی خارجی سایت.

بهینه سازی داخلی سایت

به اقداماتی که داخل سایت انجام میشه بهینه سازی سایت یا سئوی داخلی یا On Page Seo میگن . این اقدامات معمولاً در ابتدای فرآیند سئو بصورت فشرده و کلی انجام میشه و در مدت زمان کوتاه با هزینه کمتر نسبت به سئوی خارجی سایت قابل انجامه .

بهینه سازی خارجی سایت

بهینه سازی خارجی سایت ، Off Page SEO یا سئو خارجی سایت به اقداماتی گفته میشه که فرآیندش در خارج سایت انجام میشه مثل تولید بک لینک ، ثبت سایت در گوگل وب مستر و . . . که نیاز به صرف زمان و هزینه بیشتری نسبت به سئو داخلی داره .

سئو و بهینه سازی داخلی سایت چه اقدامانی رو شامل میشه ؟

در بهینه سازی داخلی سایت اول سرعت لود صفحات مهم سایتتون رو افزایش میدیم . گوگل به سرعت لود سایت شما اهمیت زیادی میده . هرچقدر هم سایت شما مطالب خوبی داشته باشه در صورتی که کند باشه کاربران زیادی رو از دست میدین .

نکته مهم دیگه ساختار سایت شماست . ارتباط صفحات مختلف سایت با هم ، استفاده از تگ های مناسب ، کد نویسی استاندارد ، رابط کاربری و . . . ساختار سایت شما رو تشکیل میدن .

میدونید به ازای هر ۱ ثانیه دیرتر لود شدن سایتتون چه اتفاقاتی میفته ؟

 

سئو و بهینه سازی خارجی سایت چه اقداماتی رو شامل میشه ؟

  • آنالیز رقبادر این بخش نیاز هست که اول رقبای شما ، شناسایی و آنالیز بشن و بر اون اساس برای شما هدف گذاری و برنامه ریزی کنیم .
  • شبکه های اجتماعیاستفاده از شبکه های اجتماعی تاثیر زیادی روی جذب کاربر و برند سازی داره . باید برای فعال سازی و فعال نگه داشتن شبکه های اجتماعی مثل تلگرام ، اینستاگرام ، فیسبوک ، توئیتر ، گوگل پلاس ، آپارات ، یوتیوب و . . . برنامه ریزی کنیم .
  • بررسی سایتاز ابزارهای مختلفی مثل گوگل وب مستر، گوگل آنالایتک و... استفاده میکنیم تا علاوه بر بررسی نقاط ضعف و قدرت رفتار کاربران داخل سایت رو بررسی کنیم.
  • کمپین های تبلیغاتیاستفاده از کمپین های تبلیغاتی نظیر ارسال پیامک و ایمیل و . . . میتونه بسته به نوع فعالیت سایت ، کارساز باشه و ورودی خوبی رو به دنبال داشته باشه .

هزینه سئو و بهینه سازی سایت چقدره ؟

چرا هیچ شرکتی قیمت مشخصی ارائه نمیکنه ؟

هزینه سئو و بهینه سازی سایت کاملاً به وب سایت شما بستگی داره . ممکنه یک وب سایتی شرایط تقریباً مساعدی داشته باشه و با یک مشاوره بتونه سایت خودش رو بهینه کنه ولی یک وب سایت دیگه هیچ نشانی از سئو و بهینه سازی نداشته باشه . بنابراین انصاف نیست به همه یک قیمت ارائه کنیم .

رقبا و رقابت ها هم میتونه روی هزینه تاثیر گذار باشه . هر چقدر رقابت سخت تر و فشرده تر باشه بالطبع هزینه و زمان بیشتری برای سئوی سایت و ارتقاء جایگاه سایت در موتورهای جستجو مورد نیازه .

به نظر شما رقابت در عبارت “طراحی سایت” بیشتره یا در “لبو فروشی احمدی و پسران” !!

پیشنهاد ما اینه که اول درخواست خودتون رو برای ما ارسال کنید . ما سایت شما رو بررسی و مشکلات کلی سایتتون رو عنوان می کنیم و برای انجام هر کاری هم به شما قیمت جداگانه میدیم تا راحت تر بتونید تصمیم بگیرید .

در سئو هیچ تضمینی وجود نداره !

در سئو و بهینه سازی سایت علی الخصوص جایگاه سایت در نتایج جستجو ، هیچ تضمینی وجود نداره. هیچکس نمیتونه ادعا کنه که شما قطعاً در فلان رده گوگل قرار میگیری .

در سئو سایت نه تضمینی وجود داره نه سرعتی . هر کاری روند خودش رو داره و در نهایت این به گوگل بستگی داره که تغییرات مثبت شما رو درک کنه یا از نظر اون این تغییرات مثبت نباشه . ممکنه تغییرات شما در مدت کوتاهی ثمر بخش باشه ممکنه تا چندین ماه اتفاقی نیفته . مهم اینه که شما روش درست رو ادامه بدید .

حتی باید درصد کوچیکی رو هم برای احتمال خطای گوگل در نظر گرفت . بله درسته ! گوگل هم میتونه اشتباه کنه !! هیچ کس از اشتباه مصون نیست . چه برسه به هوش مصنوعی که همیشه درصد بالایی خطا داره .

الگوریتم های گوگل همیشه در حال تغییره . بنابراین باید علم یک سئو کار بروز باشه تا بتونه سایتش رو مطابق نغییرات مرورگرها بهینه سازی کنه .

در واقع سئو یک چرخه دائمیه که باید همیشه درجریان باشه و با فیدبک ها و آنالیزهایی که دریافت میشه این چرخه رو بهینه تر کرد . بنابراین برای یک چرخه در حال تکامل نه میشه درصدی تعیین کرد نه تضمینی و نه زمان مشخصی .